Anasayfa Biyografi Basında Faaliyetler Projeler Foto Galeri Video Galeri Bize Yazın Haberler İletişim
 
Ceyhan Mavi Haber'de Erol Kahraman.

Erol Kahraman'ın, Öğretmen evi’nde verdiği ‘Birlik ve Beraberlik’ yemeğine eski ve yeni ilçe teşkilatının yanı sıra 100'ün üzerinde köy ve mahalle muhtarı ile birlikte yaklaşık 500 kişi katıldı. 05.04.2013

Sarımazı Belediye Başkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Erol Kahraman düzenlediği birlik ve beraberlik yemeğine AK Partin’nin eski ve yeni ilçe yönetimini bir araya getirdi.

Yaklaşık 500 partilinin katıldığı akşam yemeğinde Ceyhan Belediye Başkan A. Adayı Erol Kahraman, katılımcıları kapıda karşıladı. Birlik ve beraberliğin pekişmesi, diyalog ve iletişimin güçlendirilmesi için düzenlendiği belirtilen yemekte, AK Parti İl Meclis Üyesi Mustafa Kiraz gecenin sunuculuğuna üstlendi. Yemeğe katılanları selamlayan Kiraz, 14 yıldır Sarımazı Belediye başkanlığını yürüten Erol Kahraman’ın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermek ve konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti. 

Alkışlar arasında kürsüye çıkan Sarımazı Belediye Başkanı ve AK Parti Ceyhan Belediye Başkan A. Adayı Erol Kahraman, düzenlenen yemeğe teşrif eden herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.

 NEREDEN NEREYE

1999 yılında Sarımazı Belediye Başkanı seçildiğinde belediye binasının eski ve yıpranmış bir binada faaliyet verdiğini söyleyen Kahraman; “başkanlığa geldiğimiz ilk yılda belde halkına daha fazla hizmet sunabilmek için modern bir bina inşa ederek belediye hizmetlerini bu binada vermeye başladık. Yazları tozdan kışın çamurdan geçilmeyen yollarımız kısa bir zaman sarfında parke taşları ile döşeyip, köy görünümünden şehir görüntüsüne kavuşturduk” dedi.

Sinevizyon gösterimi ile Sarımazı beldesinde yaptığı çalışmaları anlatan Erol Kahraman, göreve geldiklerinde beldenin su sorunu yaşadığı, halkın köy içerisindeki çeşmelerden ve Burnaz mevkisiden tankerlerle karşıladığını söyledi. Kahraman; “Belde civarında kurulan firmalar ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, onların maddi desteği ile şu an 50 Bin nüfusa yetecek kapasiteye sahip iki su şebekemiz var. Herhangi birinin arızalanması durumunda diğeri devreye giriyor, böylelikle belde de su sıkıntısı yaşamıyoruz” dedi.

 

BİZDE BANKAMATİKÇİ YOK

Nüfusu 100 Binin altında olan birçok ilçe belediyesinin kasasında bile para yok iken belediye başkanlığını yürüttüğü Sarımazı Belediyesi’nin kasasında yaklaşık 2 Milyon 500 Bin TL (İki Buçuk Trilyon) parası olduğunu ifade eden AK Parti Ceyhan Belediye Başkan A. Adayı Erol Kahraman; “Görevde bulunduğum 14 yıllık süre içerisinde belediyemizde çalışmadan maaş alan bankamatikçiler olmadı. Fazladan adam çalıştırmadık ve seçim kazanmak için seçim hovardalığına girişmedik. Biz göreve gelmeden önce de Sarımazı da belediye vardı ama ne yolu, ne suyu ne de kasasında parası vardı. Bugün bir ilçeyi aratmayan bir belde, kimseye ve hiçbir kuruma borcu olmayan bir belediye olduysak takdir edersiniz ki bu düzenli çalışma ve doğru kararlar neticesinde olmuştur”  dedi.

 

SARIMAZI DA İŞSİZLİK YOK AMA…

Ceyhan’a bağlı Sarımazı beldesinde işsizlik sorununun olmadığını söyleyen Erol Kahraman; “Belediye olarak vasıflı elemanların yetişmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kursların açılmasını sağladık. Bu kurslarda meslek öğrenen vatandaşlarımızı ayırım etmeksizin çeşitli işlerde çalışmalarına ön ayak olduk. İyi biliyoruz ki belediyelerin görevi sadece yol, su kaldırım yapmak değil, halkın yaşanabilirliğini sağlaması için mücadele etmeli. Bugün Sarımazı da işsizlik yok ama daha iyi iş arayanlar var” diye konuştu.

 

 LİSEYE NEDEN KARŞI ÇIKTI?

Eğitime yaptığı katkılarla isminden söz ettiren Erol Kahraman, Sarımazı beldesinde neden lise yapılmasına karşı çıktığını da anlattı. Belde sakinlerinin Yörük olduğunu, genelinin birbiriyle akraba olduğunu söyleyen Kahraman; “Çocuklarımız Birinci sınıftan 8. sınıfa kadar hep aynı okul içerisinde aynı çevre ile iletişim içerisindeler. Farklı bir çevre, kültür ve sosyal çevre edinme şansları olmaması nedeniyle, beldeye lise yapılmasına şahsen karşı çıktım. Çünkü hep aynı çevre içerisinde yaşayan çocuklarımızın sosyal olması, farklı kültürleri tanımaları, çevre edinmeleri olmayacağını düşündüğümden dolayı liseye giden tüm çocuklarımız için 3 otobüs tahsis ettik ve ücretsiz olarak taşınmalarını sağladık. Böylelikle çocuklarımız Ceyhan’da yeni arkadaşlar edinip yeni çevre edindiler” dedi.

 

Sarımazı’nın dünü ve bugünü adlı sinevizyon gösterimi ile konuşmasını sürdüren Sarımazı Belediye Başkanı, AK Parti Ceyhan Belediye Başkan A. Adayı Erol Kahraman, 14 yıllık süre içerisinde yapmış olduğu Park bahçe, sosyal hizmetler, eğitime verdiği destek ve belde de yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Kahraman; “Seçimi kazanmak için değil, gelecek nesillere güzel bir yaşam sunma gayreti ile çalıştık. Son 1 yılda da çalışmalarımızı devam edeceğiz. Düzenlediğimiz bu yemeğe katılan herkese çok teşekkür eder, birlikte daha güzel günlerde buluşmayı diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

KİMLER KATILDI?

Erol Kahraman tarafından verilen ‘Birlik ve beraberlik yemeği’ne AK Parti İl Yöneticisi Ramazan Berçik, AK Parti İlçe yöneticileri, eski ilçe başkanları Ali Alper Boydak, Hakkı Coşkun, Musa Oral ve yöneticileri, Kurtpınar Belediye Başkanı Mehmet Göregen, Büyükmangıt Belediye Başkanı Tarık Yalçınkaya, Mustafabeyli Belediye Başkanı Zafer Topaloğlu, Birkent Belediye Başkanı Mustafa Öz, Çokobilrlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Bulut, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hanife Şumlu ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Uçaral ve yönetimi, 117 köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda mahalle temsilcileri ve partililer katıldı.

 
  Ekton  
  AK Parti  
 
Ak Parti Sarımazı Belediyesi
Online Kişi: 83, Ziyaretçi Sayısı: 326, Toplam Ziyaretçi 6.598.105
Erol KAHRAMAN Twitter Erol KAHRAMAN Facebook